RegionWiadomość dniaZdrowie

Szkoły w woj.śląskim masowo przechodzą na naukę zdalną i nie czekają na obostrzenia!

Szkoły i uczelnie z województwa śląskiego nie czekają na ministerialne decyzje i same przechodzą na zdalną naukę. Jako jeden z pierwszych taki krok wykonał Uniwersytet Śląski. Tu zdalna nauka będzie obowiązywała do końca semestru zimowego.

– Obecnie studenci kształcą się z domu, zdalnie. Dotyczy to zarówno wykładów, jak i ćwiczeń. Natomiast może być taka sytuacja, że niektóre zajęcia, których specyfika tego wymaga, będą prowadzone stacjonarnie. Jest to pozostawione do decyzji pana dziekana. Również cała sesja egzaminacyjna będzie odbywała się zdalnie, chyba że dziekan zdecyduje inaczej w szczególnych wypadkach – mówi Małgorzata Poszwa, Uniwersytet Śląski.

 

  • Uniwersytet Śląski i Politechnika Śląska już na nauce zdalnej

  • Zdalna nauka w coraz większej liczbie szkół na Śląsku

  • Szkoły na naukę zdalną przechodzą na razie dobrowolnie

 


PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Ciąg dalszy artykułu poniżej

Nowa metoda działania oszustów. Działają teraz „na koronawirusa

Ma być korzystniej. Zmiany w Polskim Ładzie

16 lipca Narodowym Dniem Powstań Śląskich? Apel leci do Andrzeja Dudy


Od piątku zdalna nauka obowiązuje też na Politechnice Śląskiej, ale egzaminy dyplomowe są przeprowadzane stacjonarnie Tylko w niektórych przypadkach, za zgodą rektora, taki egzamin może zostać przeprowadzony zdalnie.

– Oczywiście specyfika Politechniki Śląskiej jest taka, że dużo zajęć, dużo laboratoriów odbywa się właśnie w takiej formie, że obecność tutaj na miejscu jest wysoce wskazana, czasem nawet niezbędna. Dlatego też, w takich szczególnych przypadkach, jeśli będzie taka konieczność, potrzeba, oczywiście z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego, zajęcia albo spotkania na uczelni oczywiście są możliwe – mówi Jadwiga Witek, Politechnika Śląska.

Uczelnie, przechodząc na zdalne nauczanie, chcą uniknąć sytuacji, która w ostatnich tygodniach panuje w szkołach średnich, podstawowych czy przedszkolach. Tylko do piątku w województwie śląskim całkowicie zdalnie pracowało 7 przedszkoli i 28 szkół. Z kolei nauczanie hybrydowe prowadzone jest w ponad 1100 placówkach.


ZOBACZ MATERIAŁ SILESIA FLESZ:


– Liczba przedszkoli, szkół i placówek, w których zawieszono zajęcia, niestety ostatnio wzrasta. Szczególnie w ostatnich dniach notujemy dynamiczny przyrost. Między 100, a 200 placówek, szkół, przedszkoli dziennie – mówi Urszula Bauer, Śląski Kurator Oświaty.

Na razie o obowiązkowej nauce zdalnej nie ma mowy. W ubiegłym tygodniu minister edukacji informował jednak, że sytuacja jest cały czas monitorowana.

 

autor: Paweł Jędrusik

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button