Z powodu ulewnych deszczów wszystkie szlaki w Tatrach są mokre i śliskie, a na odcinkach leśnych błotniste. Miejscami występują kałuże, a w potokach utrzymuje się podwyższony poziom wody. Niski pułap chmur powyżej górnej granicy lasu ogranicza widzialność, utrudniając orientację w terenie, co może być przyczyną pobłądzeń.
Detektyw wszech czasów powraca!!! COLUMBO tego lata w TVS!
- W Tatrach trwa okres burzowy. Podczas burzy szczególnie niebezpieczne jest przebywanie na graniach, na szlakach wyposażonych w sztuczne ułatwienia (łańcuchy, klamry itp.) oraz w okolicy cieków wodnych.
- Po zimie należy być bardzo czujnym – wraz z topniejącym śniegiem wytapiają się skały, które mogą być bardzo niebezpieczne. Mogą ona spadać ze stromych zboczy lub żlebów.
- Na szlakach turystycznych obowiązują znaki letnie, jednak w okresie zalegania pokrywy śnieżnej znaki mogą być niewidoczne, a szlaki nie są dodatkowo oznakowane. Dotyczy to zwłaszcza szlaków położonych powyżej górnej granicy lasu. Korzystanie z nich wymaga dobrej znajomości ich przebiegu.
- Podczas silnego wiatru, na szlaki mogą spadać gałęzie oraz drzewa. Wędrowanie w takich warunkach stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia.
- W razie spotkania z niedźwiedziem, należy spokojnie (bez gwałtownych ruchów) oddalić się w przeciwnym kierunku.
- Na szlaki przebiegające obok stromych zboczy mogą spadać kamienie i gałęzie, osuwać się skały lub powalone drzewa.
Zamknięcia szlaków pieszych
- Od 1 marca do 30 listopada wszystkie szlaki na terenie TPN są zamknięte od zmierzchu do świtu.
- Jaskinia Mroźna w Dolinie Kościeliskiej jest zamknięta do odwołania (planowany remont do 2022r.)
Źródło: Tatrzański Park Narodowy
Ciąg dalszy artykułu poniżej
We wtorek pogrzeb ofiar zbrodni w Borowcach. Zabójca wciąż na wolności [WIDEO]
6,5 roku więzienia za wysadzenie w powietrze bloku. Jest wyrok dla bombera z Bielska