Właściciele sklepów i punktów usługowych rozważający rozpoczęcie korzystania z terminala płatniczego zastanawiają się często nad korzyściami wynikającymi z jego instalacji. Warto wiedzieć, że dzięki Programowi Polska Bezgotówkowa istnieje możliwość otrzymania darmowego terminala i sprawdzenia jego wpływu na biznes.
Transakcje bezgotówkowe z roku na rok zyskują na znaczeniu. Jak wskazuje raport NBP „Zwyczaje płatnicze w Polsce w 2020 r.”, kartą płatniczą z technologią zbliżeniową płaciło niemal 76 proc. Polaków. W codziennych transakcjach w tradycyjnych sklepach i punktach usługowych gotówka straciła pozycję dominującą, odpowiadając za niecałe 47 proc. transakcji i 29,3 proc. ich wartości. Jeśli wciąż nie oferujesz swoim klientom płatności bezgotówkowych, to świetny moment, aby to zrobić
(Nie)drogie płatności bezgotówkowe
Instalacja terminala płatniczego wiąże się najczęściej z konieczności poniesienia dwóch rodzajów opłat: miesięcznego kosztu abonamentu (dzierżawy) oraz prowizji od zrealizowanych transakcji. Ich wysokość zależy m.in. od typu urządzenia (terminal mobilny, terminal stacjonarny lub PIN pad kasowy), długości trwania umowy oraz profilu firmy (branży i szacowanych obrotów).
Wielu początkujących przedsiębiorców nie ma pewności, w jaki sposób korzystanie z terminala płatniczego wpłynie na ich biznes. Jeśli Ty także zastanawiasz się, jakie korzyści przyniesie Twojej firmie wdrożenie płatności bezgotówkowych, dołącz do Programu Polska Bezgotówkowa. Biorąc udział w Programie, będziesz mógł korzystać z urządzenia bez żadnych opłat i bez ryzyka – nawet przez 5 miesięcy.
Terminal płatniczy bez abonamentu i prowizji za transakcje?
Głównym celem Programu Polska Bezgotówkowa jest umożliwienie przedsiębiorcom korzystania z terminala płatniczego bez dodatkowych opłat przez 5 miesięcy od momentu zainstalowania urządzenia, a co za tym idzie – upowszechnienie i promocja obrotu bezgotówkowego wśród Polaków.
Biorąc udział w Programie, otrzymasz darmowy terminal płatniczy bez konieczności ponoszenia opłat za urządzenie i instalację. Do czasu osiągnięcia obrotu 42 tys. zł w skali 5 miesięcy nie zapłacisz także prowizji za zrealizowane przez klientów transakcje bezgotówkowe.
Kto może dołączyć do Programu?
Z Programu Polska Bezgotówkowa mogą skorzystać małe i średnie firmy, jednostki administracji publicznej oraz inne podmioty przyjmujące płatności, a niebędące przedsiębiorcami: urzędy, sądy, uczelnie, szpitale, fundacje, stowarzyszenia, instytucje kultury, sztuki i sportu, parafie oraz przedstawiciele branży urządzeń vendingowych.
Niezbędnym warunkiem uczestnictwa jest brak terminala płatniczego (umowy z agentem rozliczeniowym) w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Najważniejszą zaletą wynikającą z dołączenia do Programu Polska Bezgotówkowa jest możliwość sprawdzenia, jakie korzyści przyniesie Twojemu biznesowi wdrożenie terminala płatniczego. Dowiedz się więcej na stronie marki Polcard.
źródło: artykuł partnera