KrajRegionSportWiadomość dnia

Trzy mecze, cztery punkty. Śląski dorobek w 17 kolejce piłkarskiej Ekstraklasy [Wideo]

Najgorzej poszło Górnikowi Zabrze. Zabrzanie mieli nadzieję na komplet punktów i po potknięciach Lecha i Legii – na wskoczenie na fotel lidera. Skok jednak im nie wyszedł. Na Roosevelta “górnicy” okazali się bardzo gościnni, przegrywając z Jagiellonią Białystok 1-2. W 9. minucie meczu do bramki Górnika trafił Dani Quintana, a na 2:0 podwyższył w 30. minucie Adam Dźwigała. Honorowego gola strzelił w 81. minucie Mariusz Przybylski. Po tym spotkaniu Górnik jest czwarty w tabeli, a Jagiellonia dziewiąta. W Gliwicach Piast jeszcze w 90.minucie prowadził z Zagłębiem Lubin 1:0. W końcowych minutach gola strzelił jednak były piłkarz gliwiczan – Adam Banaś, doprowadzając do remisu. Wcześniej bramkę dla Piasta zdobył Tomas Docekal. Po sromotnej porażce z Lechem 0-4, z kolan wstali Niebiescy. Ruch Chorzów pokonał Widzew Łódź 3:0. Drużyna Jacka Zielińskiego tym samym przełamała passę sześciu meczów bez zwycięstwa. Gole dla gospodarzy strzelili Maciej Jankowski, Marek Zieńczuk i Mindaugas Panka. Widzew mecz kończył w dziesiątkę, bo czerwoną kartkę zobaczył Milos Dragojevic. Dzisiaj – po zaskakującej wygranej z Jagiellonią, prawdziwy egzamin przed piłkarzami Podbeskidzia. Bielszczanie o 18.30 zmierzą się w Krakowie z Wisłą.