KrajRegion

Ustawa o budowie zabezpieczenia granicy państwowej trafi do podpisu prezydenta

Sejm rozpatrzył 29 października poprawki Senatu do ustawy o budowie zabezpieczenia granicy państwowej i skierował ją do podpisu Prezydenta RP Andrzeja Dudy. – Etap parlamentarny prac nad ustawą o budowie zabezpieczenia granicy państwowej został zakończony. Teraz projekt trafi do Pana Prezydenta. Jestem przekonany, że solidna zapora to jedyne skuteczne narzędzie, które pozwoli powstrzymać presję migracyjną – napisał na Twitterze minister Mariusz Kamiński.

 

Na jesienne wieczory najlepszy kryminał!!! Serial COLUMBO w TVS!

Celem ustawy jest określenie zasad realizacji budowy zabezpieczenia granicy państwowej, będącej zarazem zewnętrzną granicą Unii Europejskiej. Zaprojektowane rozwiązanie polega na stworzeniu podstaw prawnych umożliwiających szybkie i efektywne zrealizowanie tej inwestycji. Zabezpieczenie granicy będzie obejmowało urządzenia budowlane wraz z infrastrukturą elektroniczną i telekomunikacyjną.

Formalnym inwestorem budowy bariery wzdłuż granicy państwowej będzie komendant główny Straży Granicznej, który będzie uprawniony do powołania pełnomocnika w tej sprawie. Do przygotowania i realizacji inwestycji zostanie także powołany zespół, w którego składzie znajdą się podmioty istotne dla całego procesu inwestycji.

Ciąg dalszy artykułu poniżej

W związku z presją migracyjną na polsko-białoruskim odcinku granicy państwowej, w ustawie zaproponowano stworzenie mechanizmów, które umożliwią wybudowanie bariery w możliwie najkrótszym czasie. W związku z tym, ustawa w sposób kompleksowy reguluje te zagadnienia.

Ze względu na wyjątkową pilność realizacji inwestycji, w kontekście istniejących zagrożeń na granicy państwowej, ustawa ma wejść w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.
PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Lokomotywownia w Katowicach do rozbiórki? Po dzisiejszym pożarze zapadł się dach! [WIDEO]

ŚUM może zrewolucjonizować leczenie zwyrodnień siatkówki oka. Ruszają specjalna badania

Nowe dowody osobiste od 7 listopada. Co się zmieni?

 

źr. MSWiA

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button