Uruchomienie kolejnych szpitali rezerwowych oraz kampania na rzecz szczepień to niektóre z działań rządu w walce z COVID-19. – Jesteśmy w trakcie rosnącej liczby zachorowań. Przez ostatnie kilka miesięcy sprawdzaliśmy sprzęt i utrzymanie szpitali tymczasowych – to przedpole walki z COVID-19 jest już dzisiaj dostępne – powiedział szef rządu podczas wizyty w szpitalu rezerwowym we Wrocławiu.
Na jesienne wieczory najlepszy kryminał!!! Serial COLUMBO w TVS!
Opieka nad pacjentami chorymi na COVID-19
Szpital rezerwowy we Wrocławiu to element rozbudowanej sieci placówek medycznych. To one w razie potrzeby wspierają służbę zdrowia w walce z COVID-19. Placówki te powstają przeważnie w centrach kongresowo-wystawienniczych i halach sportowych. Obecnie aktywnych jest już 19 szpitali rezerwowych, a 16 dodatkowych placówek pozostaje w gotowości do szybkiego uruchomienia.
Wrocławski szpital rezerwowy jest wyposażono w nowoczesną infrastrukturę, która umożliwia skuteczne udzielenie pomocy wszystkim potrzebującym:
– Rozmawiałem z panem Rektorem, który zapewnił mnie o dostępności szpitala także z punktu widzenia mechanizmów high flow, czyli mechanizmów wentylacyjnych, które mogą pomóc pacjentom uniknąć respiratorów – powiedział premier Mateusz Morawiecki i dodał – Cała instalacja tlenowa, która tutaj została skonstruowana jest dobrze technicznie przygotowana – jest dużym zapasem na długie miesiące przed nami.
Odziały dla innych pacjentów muszą funkcjonować
Szpitale rezerwowe to nie tylko narzędzie walki z koronawirusem. Podjęta przed miesiącami decyzja o ich utrzymaniu pozwala także zabezpieczyć potrzeby i zdrowie pacjentów z innymi schorzeniami.
– Oddziały położnicze, chirurgiczne, onkologiczne czy kardiologiczne – ich dostępność musi być maksymalna. Nad tym przede wszystkim pracujemy – podkreślił szef rządu.
Zaszczep się!
– Trzeba podkreślić, że Ci, którzy głównie trafiają do szpitali COVID-owych, to osoby niezaszczepione. Trafiają również zaszczepieni, ale zwykle przechodzą chorobę dużo lżej – to jest głos powszechny specjalistów – podkreślił premier Mateusz Morawiecki
Ponad 77 tys. osób. zmarło w Polsce w wyniku zakażenia koronawirusem. To mniej więcej tyle osób, ile mieszka w Siedlcach czy Lublinie. Przykrych statystyk dopełnia rosnąca liczba ozdrowieńców, którzy często zmagają się ze skutkami powikłań.
Szczepienie to najskuteczniejsza i powszechnie dostępna metoda wzmocnienia odporności – pozwala uniknąć zachorowania na COVID-19 lub łagodnie przejść koronawirusa.
– Zachęcam do wykorzystania naszej infrastruktury szczepień, która jest gotowa do przyjęcia tylu chętnych, ile tylko się zgłosi do zaszczepienia – podkreślił na koniec swojego wystąpienia szef rządu.
Ani jednej więcej!!! Ogromne protesty i marsze po śmierci ciężarnej Izy w Pszczynie [WIDEO]
Ścigali ich na lądzie, a nawet helikopterem! Imigrantów do Polski przemycono w karetce!
Park Miliona Świateł w Zabrzu już działa. To może hit zimowego sezonu na Śląsku! [WIDEO]
źr. KPRM