Region

Włodek – bezdomny z Google Maps będzie miał swój pomnik. Potrzeba pieniędzy

Pan Włodek przez 30 lat prowadził melinę. Po pijanemu stracił nogę pod kołami pociągu a po pożarze domu wylądował na ulicy. Mimo wszystko znalazł odwagę, by się podnieść i prowadzić proste, dobre i godne życie. Swoje ostatnie 7 lat przeżył współtworząc Wspólnotę Betlejem w Jaworznie. Teraz będzie miał swój pomnik. Ale potrzeba pieniędzy.

 

 

TOP 5 SILESIA FLESZ: Jak się patynuje buty po śląsku i dlaczego prowadzący ma twarz jak Multipla? 😉

Człowiek Google Maps

Ciąg dalszy artykułu poniżej

Włodka znali chyba wszyscy mieszkańcy Dąbrowy Narodowej w Jaworznie. – Kiedy do nas trafił, zajął się zamiataniem ulicy przed domem wspólnoty. Podchodził do tej pracy bardzo odpowiedzialnie. Codziennie rano, niezależnie od pogody, wychodził na ulicę Długą i starannie ją zamiatał. A ponieważ był bardzo pogodnym człowiekiem, serdecznie witał się z każdym, kto przechodził ulicą. W ten sposób zyskał sympatię i szacunek wielu osób – wspomina ks. Mirosław Tosza, założyciel Wspólnoty Betlejem.

Ilekroć Google aktualizowało swoją mapę, Włodek bym na odpowiednim miejscu. Zawsze załapał się na zdjęcie. Można go “spotkać” na chodniku przy Długiej 16 do dziś.

O pomniku dla Włodka pisaliśmy jako pierwsi – ZOBACZ WIDEO

Śląskie: Wkrótce powstanie POMNIK BEZDOMNEGO. Gdzie stanie wyjątkowa rzeźba? [ZDJĘCIA]

Dlaczego pomnik?

Pomnik ma stać się symbolem tego, że wewnętrzna przemiana człowieka jest możliwa w każdych okolicznościach. Prawdopodobnie pierwszy w Polsce pomnik bezdomnego, ma przypominać o wszystkich zwykłych ludziach, którzy codzienną, wytrwałą i uczciwą pracą, zasługują na szacunek i upamiętnienie. Dla tych, którym brakuje sił, postać pana Włodka, uchylającego czapkę w charakterystycznym dla niego geście, będzie inspiracją do podejmowania walki o godne życie każdego dnia. Twórcą pomnika jest rzeźbiarz Konrad Koch, absolwent krakowskiej ASP.

Teraz Wspólnota Betlejem zbiera fundusze na budowę pomnika. Część pieniędzy udało się już zebrać, ale to ciągle za mało.

Inicjatywę można wesprzeć pod tym adresem: https://zrzutka.pl/5buw7s

Źródło: Zrzutka.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button