Wóz strażacki można sobie kupić na licytacji bielskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Cena wywoławcza to 80 tysięcy złotych, ale jest o co walczyć. Auto ma napęd 4×4 i moc 117 KM. Jeździ i pali.
Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!
– Przepiękny samochód strażacki Willys z 1959 roku. Odrestaurowany, na chodzie. Zabytek. Myślę, że perełka nie tylko tutaj w województwie śląskim, ale w całej Polsce, jak nie Europie. Jeden z rzadszych samochodów, trafił do nas dzięki darczyńcy z Bielska-Białej, to pan Andrzej Kondrat, firma Takoni, grają z nami od lat – mówi Rafał Mędrzak, Grupa Ratownictwa Polskiego Czerwonego Krzyża.
Ciekawych przedmiotów na licytacjach sztabów WOŚP z województwa śląskiego jest więcej. Na przykład w Jaworznie można kupić dom. Wprawdzie niewielki i do wykończenia, ale co najistotniejsze – można go złożyć samemu w kilkanaście godzin.
– Konstrukcja może pełnić dowolną funkcję. Może być domem całorocznym, domkiem letniskowym, sklepikiem, gabinetem, punktem usługowym, to tak naprawdę zwycięzca licytacji zdecyduje jak ją wykorzysta – mówi Emilia Warczyńska, Wood Core House.
Do licytacji zachęca też Sosnowiec. Kupić można na przykład znak oznaczający buspas. Ale to nie jest zwykły znak, bo ten pochodzi z ul. Braci Mieroszewskich. Decyzja władz miasta o zastosowaniu takiego rozwiązania w tym miejscu budziła duże emocje.
– Jest to sprawa, która wzbudza wśród mieszkańców dużo kontrowersji. Część z takim rozwiązaniem zgadza się, część nie. No, jeśli jest temat kontrowersyjny, to można domniemywać, że taka aukcja dobrze się sprzeda i dużo środków z niej trafi na kontro Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – mówi Rafał Łysy, Urząd Miejski w Sosnowcu.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w tym roku po raz 29. Tym razem będzie zbierać pieniądze na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. W Sosnowcu odbędzie się wojewódzki finał WOŚP, ale z powodu obostrzeń nie będzie żadnych koncertów, a jedynie telewizyjne wejścia na żywo i światełko do nieba w formie bezhukowych fajerwerków.
autor: Paweł Jędrusik
Województwo śląskie chce ratować turystykę. Branża turystyczna i gminy otrzymają specjalne środki
Stoki, hotele i restauracje otworzą się 1 lutego? Rząd daje nadzieję, ale nie mówi jednoznacznie nic
Śląskie: Pasażerowie musieli wysiąść i pchać autobus, bo lód na jezdni! [WIDEO]