RegionWiadomość dnia

Wraca normalność? Urzędy miast rozszerzają działalność. I od razu robi się tłum!

Od środy 22 kwietnia urzędy rozszerzają swoją dostępność dla mieszkańców. Wszystko w ramach listy zadań podstawowych, które opublikował rząd. Efekty – było widać już dzisiaj. Do urzędów zaczęło przychodzić coraz więcej osób.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Jazda do lasu! Rząd wypuszcza nas z domów!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS


-Rzeczywiście Urząd Miejski w Bytomiu został otwarty, ale dla tych osób które umówią się wcześniej telefonicznie w celu załatwienia konkretnej sprawy. W bydlątku przy ulicy Parkowej zostało otwartych twoje drzwi, mamy też punkt informacyjny przy drzwiach urzędu, w którym pani informuje o tym w jaki sposób można konkretne sprawy załatwić. Prosimy mieszkańców o to, że jeżeli chcą załatwić sprawę czy to w wydziale spraw obywatelskich czy to w wydziale komunikacji żeby wcześniej umówili się telefonicznie na konkretną godzinę – mówi Małgorzata Węgiel – Wnuk, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Bytomiu.

Część spraw w urzędach można załatwiać wrzucając odpowiednie dokumenty do skrzynek podawczych. Pamiętać należy o tym, że bezpośrednia obsługa mieszkańców jest prowadzona w obowiązującym reżimie sanitarnym, z zachowaniem niezbędnego dystansu i przy użyciu środków ochrony osobistej.

Ciąg dalszy artykułu poniżej
Wraca normalność? Urzędy miast rozszerzają działalność. I od razu robi się tłum!
Wraca normalność? Urzędy miast rozszerzają działalność. I od razu robi się tłum!

-Informacja, która pojawiła się w mediach na temat tego, że urzędy są otwarte jest moim zdaniem dalece nieprecyzyjna, dlatego że urzędy nie mogą otworzyć się w taki sposób w jaki funkcjonowały przed stanem epidemii. Ludzie nie mogą się gromadzić. W związku z tym ani mieszkańcy, ani urzędnicy nie chcą narażać się na utratę zdrowia czy życia. Informacja, że urzędy są otwarte tak naprawdę znaczy tyle, że urzędy zaczęły realizować większość swoich zadań, które do tej pory były realizowane w jakimś ograniczonym zakresie. W tej chwili ten wachlarz jest rozszerzany – mówi Bożena Krzyżak, naczelnik Wydziału Komunikacji UM Ruda Śląska.

Chodzi między innymi o wydawanie praw jazdy, dowodów rejestracyjnych, dowodów osobistych, decyzji architektoniczno-budowlanych, rejestracji stanu cywilnego. W przypadku Rudy Śląskiej zmiany nie są duże, bo już wcześniej większość z tych zadań w miarę możliwości była realizowana.

Pamiętać należy o tym, że takie dokumenty jak prawa jazdy, świadectwo kierowcy, legitymacji instruktora nauki jazdy, czy uprawnienia do kierowania pojazdami pozostaną ważne także w okresie 60u dni od daty zakończenia epidemii. Natomiast do 180u dni został wydłużony termin zgłaszania nabycia oraz zbycia pojazdu uprzednio zarejestrowanego na terytorium Polski oraz obowiązek rejestracji pojazdu sprowadzonego z Unii Europejskiej.

 

autor: Sandra Hajduk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Otwarcie szkół, przedszkoli i kolejny etap zmian regulacji. Premier przedstawi szczegóły

Strajk przedsiębiorców! 25 kwietnia przez Katowice może przejechać kilkaset aut

21 nowych zakażeń w województwie śląskim. W tym 7-letnie dziecko!

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button