KategorieKrajRegionZdrowie

Wszywka alkoholowa jako element terapii choroby alkoholowej

Podstawą leczenia choroby alkoholowej jest przede wszystkim abstynencja. Niestety, dla niektórych osób utrzymanie trzeźwości w początkowym etapie terapii może być dużym problemem. Czy warto w takim przypadku sięgnąć po znane od lat rozwiązanie, jakim jest wszywka alkoholowa? Wokół tej metody narosło wiele mitów i przekłamań, jednak w wielu przypadkach wykazuje ona dużą skuteczność. Co warto wiedzieć o działaniu esperalu i gdzie wykonać implantację wszywki alkoholowej w Warszawie?

Czym jest wszywka alkoholowa?

Wszywka alkoholowa ma formę jałowych tabletek, które przeznaczone są do podpowięziowej implantacji. Za ich działanie odpowiedzialny jest esperal – lek znany w terapii choroby alkoholowej od kilkudziesięciu lat. Esperal hamuje aktywność dehydrogenazy alkoholowej – enzymu, który jest niezbędny w neutralizacji szkodliwego metabolitu alkoholu, czyli aldehydu octowego. Wystarczy niewielka dawka alkoholu, a w organizmie szybko dochodzi do wzrostu stężenia aldehydu octowego, co powoduje między innymi:

  • zwiększoną potliwość;
  • zaczerwienienie twarzy;
  • tachykardię;
  • skoki ciśnienia tętniczego krwi;
  • uczucie kołatania serca;
  • ból i zawroty głowy;
  • nudności;
  • wymioty;
  • niepokój i lęk.
Wszywka alkoholowa jako element terapii choroby alkoholowej (foto: materiał partnera)

Należy podkreślić, że wszywka alkoholowa nie jest cudownym lekiem na chorobę alkoholową. Jej działanie opiera się na tzw. metodzie awersyjnej, która polega na wykształceniu niechęci, a nawet lęku, w stosunku do spożywania alkoholu. Metoda ta może być wykorzystana jako jeden z elementów kompleksowej terapii uzależnień, jednak zastosowana samodzielnie, nie wykazuje dużej skuteczności. Choć pozwala utrzymać abstynencję przez kilka miesięcy, nie eliminuje źródła problemu alkoholowego.

Przeciwwskazania do wszycia esperalu

Przed implantacją wszywki alkoholowej, specjalista wykonuje dokładny wywiad lekarski, by wykluczyć wszystkie przeciwwskazania do zabiegu. Jest to niezbędna procedura, ponieważ w niektórych przypadkach esperal może przyczynić się do pogorszenia stanu zdrowia pacjenta. Z implantacji wszywki powinny zrezygnować osoby cierpiące z powodu:

  • nadwrażliwości na esperal;
  • choroby niedokrwiennej serca bądź obwodowej niewydolności krążenia;
  • niedawno przebytego zawału niedokrwiennego serca;
  • zaburzeń lub chorób psychicznych, w szczególności przebiegających z próbą samobójczą w przeszłości.

Istotne jest także, by pacjent czekający na implantację wszywki nie spożywał alkoholu bezpośrednio przed zabiegiem. Minimalna przerwa wynosi 12 godzin, choć optymalny czas, gwarantujący pełnię bezpieczeństwa, wynosi 48 godzin. W przypadku zgłoszenia się na zabieg wszycia esperalu bezpośrednio po ciągu alkoholowym, zaleca się wykonanie odtrucia alkoholowego, które wypłucze resztki alkoholu i zapobiegnie rozwojowi zespołu abstynencyjnego.

Ciąg dalszy artykułu poniżej

Implantacja wszywki alkoholowej w Warszawie? Wybierz profesjonalistów!

Wszywka z esperalem umieszczana jest kilka centymetrów pod powięzią – zazwyczaj w mięśniu pośladkowym. Jest to inwazyjna procedura, którą przeprowadza się z zastosowaniem znieczulenia miejscowego. Ryzyko krwawienia czy zakażenia powoduje, że wszywka powinna być implantowana jedynie przez doświadczonego lekarza chirurga. Gwarantuje to całkowite bezpieczeństwo zabiegu, w tym odpowiednie dobranie dawki preparatu i zszycie nacięcia.

Interesujesz się implantacją wszywki alkoholowej w Warszawie? Wykwalifikowani specjaliści z firmy KacDoktor zadbają, by cały zabieg przeprowadzony był komfortowo i bezpiecznie. Wystarczy skontaktować się z firmą telefonicznie bądź poprzez formularz internetowy, a lekarz przyjedzie pod wskazany przez Ciebie adres. Dużą zaletą KacDoktora jest fakt, że usługi odtrucia alkoholowego i implantacji wszywki dostępne są całodobowo, w każdy dzień tygodnia.

Zachowanie trzeźwości jest dla Ciebie problemem? Nie zwlekaj z walką – wszywka alkoholowa pozwoli Ci przejść trzeźwo przez terapię uzależnień i powrócić do zdrowia!

 

źródło: artykuł partnera

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button