WTA Indian Wells: Radwańska w 1/4 finału

Mecz rozpoczął się pomyślnie dla Polki, która mimo niskiej skuteczności pierwszego podania, dość pewnie zdobywała swoje gemy. Narzuciła swój styl gry rywalce i nie pozwoliła jej przejąć inicjatywy w wymianach z głębi kortu.

Wywierała też na niej presję przy odbiorze serwisu, czego skutkiem były trzy kolejne przełamania i wygranie pierwszego seta, po 28 minutach, 6:0.

Pierwszy raz w meczu swoje podanie Węgierka utrzymała na początku drugiej partii, wyrównując na 1:1, a po chwili nieoczekiwanie przełamała serwis rywalki i wyszła na prowadzenie 2:1.

Radwańska zmobilizowała się i od razu odrobiła stratę, a potem nie bez trudu – po serii trzech równowag -wygrała swojego gema na 3:2. Później gra toczyła się zgodnie z regułą własnego serwisu do stanu 5:5.

W 11. gemie ponowie straciła swój serwis, a w kolejnym nie zdołała doprowadzić do tie-breaka. Dunka wyszła w nim na 40:0, a wyrównała stan meczu po godzinie i 28 minutach, wykorzystując drugi z trzech setboli.

W decydującej partii Polka przegrywała już 1:3, po oddaniu rywalce podania w trzecim gemie, ale od tego momentu przyspieszyła tempo wymian i grała bardziej agresywnie, dzięki czemu zdobyła pięć kolejnych gemów.

W ostatnim nie straciła nawet punktu przy swoim serwisie i zakończyła trwające dwie godziny i dziewięć minut spotkanie przy pierwszym meczbolu.

Był to drugi pojedynek tych tenisistek, a 20-letnia Polka zrewanżowała się Szavay za porażkę w ćwierćfinale turnieju w Palermo w lipcu 2007 roku. Zwycięstwo dało jej premię w wysokości 64 700 dolarów oraz 250 punktów do rankingu WTA.

Kolejną rywalką Radwańskiej, która w Indian Wells powtórzyła swój ubiegłoroczny wynik, będzie Rosjanka Anastazja Pawliuczenkowa, która awansowała do ćwierćfinału po tym, jak Hiszpanka Nuria Llagostera-Vives skreczowała w wyniku naciągnięcia mięśnia lewego uda, przy stanie 6:3, 3:0 dla rywalki.

We wtorek nie powiodło się natomiast młodszej z sióstr Radwańskich, Urszuli, startującej z “dziką kartą”. Przegrała walkę o ćwierćfinał 5:7, 3:6 z Dunką Caroline Wozniacki (nr 9.).

W Indian Wells 18-letnia tenisistka z Krakowa zarobiła 32 tysiące dolarów oraz zdobyła 140 punktów do rankingu WTA Tour, w którym zajmuje 107. pozycję. W poniedziałek po raz pierwszy w karierze wejdzie do pierwszej setki tenisistek świata i prawdopodobnie znajdzie się w okolicach 85. miejsca.

Wyniki spotkań 1/8 finału gry pojedynczej:

Agnieszka Radwańska (Polska, 7) – Agnes Szavay (Węgry, 22) 6:0, 5:7, 6:3

Caroline Wozniacki (Dania, 9) – Urszula Radwańska (Polska) 7:5, 6:3

Dinara Safina (Rosja, 1) – Jill Craybas (USA) 7:5, 6:4

Wiera Zwonariowa (Rosja, 4) – Na Li (Chiny) 6:4, 6:4

Wiktoria Azarenka (Białoruś, 8) – Sahar Peer (Izrael) 7:5, 6:4

Anastazja Pawliuczenkowa (Rosja) – Nuria Llagostera-Vives (Hiszpania) 6:3, 3:0 – krecz Llagostery-Vives.