Region

Wysoka porażka częstochowian, wicelider zdecydowanie lepszy.

Przed inauguracją nie trudno było wskazać faworyta, chociaż ze względu na osłabienia kadrowe drużyny spod Jasnej Góry. W spotkaniu wyjazdowym zeszłego tygodnia z Bytovią Bytów (1:1), trzech piłkarzy zostało ukaranych żółtymi kartkami, co uniemożliwiło występ w następnym spotkaniu. W drużynie gospodarzy zabrakło dwóch podstawowych defensorów – Adriana Pluty, Arkadiusza Hyry oraz defensywnego pomocnika – Łukasza Kowalczyka, co wykorzystała w bardzo efektowny sposób drużyna prowadzona przez Bogusława Baniaka.

Mecz zakończył się wynikiem 0:6.

Raków został zdominowany przez drużynę gości, czego efektem było jednostronne spotkanie. Od początku piłkarze z Legnicy dominowali na murawie, pierwszą bramkę dla MKS Miedź Legnica w 22 minucie spotkania zdobył kapitan drużyny – Hampel, kolejne bramki były tylko kwestią czasu. W ostatnich minutach meczu kapitan Częstochowskiego Rakowa – Paweł Kowalczyk nie wykorzystali rzutu karnego, dającego możliwość zdobycia honorowej bramki.

Emocji jednak nie zabrakło na trybunach, spowodowanych przybyciem na mecz kibiców drużyny przyjezdnych.