RegionSportWiadomość dnia

Znały go całe Gliwice. Jerzy Wojewódzki zostanie patronem hali w Sośnicy

Był nie tylko miłośnikiem piłki nożnej, animatorem tego sportu wśród młodzieży, organizatorem turniejów i wspaniałym człowiekiem. Miał serce, w którym każdy potrzebujący znalazł miejsce. Przedwcześnie zmarły Jerzy Wojewódzki – społecznik i nauczyciel, którego znały całe Gliwice – będzie patronem hali sportowej w dzielnicy Sośnica, która niedawno przeszła kompleksową przebudowę.

 

 

Na jesienne wieczory najlepszy kryminał!!! Serial COLUMBO w TVS!

Przed nami wielkie wydarzenie – 24 listopada odbędzie się impreza sportowa z okazji nadania hali widowiskowo-sportowej w Sośnicy imienia Jerzego Wojewódzkiego – charyzmatycznego społecznika i nauczyciela służącego bezinteresowną pomocą, wychowawcy pokoleń młodych gliwiczan i wielkiego przyjaciela młodzieży. Na wydarzenie zaprasza prezydent Gliwic Adam Neumann.

Ciąg dalszy artykułu poniżej

-Gry, zabawy, pokazowe mecze gwiazd, wielu miłośników sportu w każdym wieku i liczne niespodzianki w sportowym duchu, czyli to wszystko, co tak bardzo lubił Jerzy Wojewódzki. W środę, 24 listopada, o godz. 16.00 w hali widowiskowo-sportowej w Sośnicy przy ul. Sikorskiego 130 odbędzie się impreza sportowa z okazji nadania jego imienia hali widowiskowo-sportowej w Sośnicy i odsłonięcia tablicy pamiątkowej. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny i każdy jest mile widziany. Zaprasza Adam Neumann, prezydent Gliwic. Nie może Was zabraknąć! – zachęcają organizatorzy imprezy.

Jerzy Wojewódzki urodził się w Bydgoszczy, do Gliwic przyjechał pod koniec lat 70. W 1983 r. zainicjował powstanie ligi w minipiłce nożnej, dziś nazywanej futsalem. To był początek Gliwickiego Towarzystwa Sympatyków Piłki Nożnej Pięcioosobowej, którego Jerzy Wojewódzki był prezesem przez ponad 35 lat. Był też założycielem Gliwickiego Towarzystwa Piłki Nożnej Pięcioosobowej „Piątka”, przez które przewinęło się ponad sto tysięcy osób i dzięki któremu Gliwice stały się największym ośrodkiem futsalowym w Polsce. Od 1998 r. aż do śmierci prowadził społecznie zajęcia sportowe i organizował festyny dla dzieci z Domu Dziecka przy ul. Zygmunta Starego. W wyniku prowadzonych zajęć dzieci dwukrotnie zdobyły tytuł Mistrza Polski Dzieci z Domów Dziecka. Jerzy Wojewódzki zmarł w 2018. Za swoje zasługi został pośmiertnie odznaczony przez Prezydenta Polski Andrzeja Dudę Złotym Krzyżem Zasługi.

Hala, której zostanie nadane imię Jerzego Wojewódzkiego przeszła niedawno gruntowną modernizację, dzięki czemu jest bardziej funkcjonalna, wygodna i bezpieczna dla grających w niej zespołów szczypiornistów, koszykarzy i siatkarzy. Inwestycja kosztowała niemal 8,3 mln zł. Blisko 3,2 mln zł tej kwoty stanowi dofinansowanie z Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Program wydarzenia:
16.00-18.00 gry i zabawy piłkarskie dla dzieci
18.00-19.00 mecz pokazowy gwiazd i legend ligi organizowanej przez Jerzego Wojewódzkiego
19.00-19.30 oficjalna część uroczystości i odsłonięcie tablicy upamiętniającej postać Jerzego Wojewódzkiego.
19.30-21.00 pokazowy mecz-niespodzianka (mf)

 

red: W.Żegolewski
źródło: UM Gliwice

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Nie chcą w Katowicach pomnika za miliony i wycinki drzew! Społecznicy z Bogucic kontra pomnik Ofiar Tragedii Górnośląskiej

Śmiertelny wypadek z udziałem śmieciarki w Gliwicach. Policja szuka dwóch kobiet

Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach już czynny. Lodowisko i kramy stanęły na Rynku

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button